Системи автоматизації та диспетчеризації

 

 

 

Інтерв'ю з Максимом Ольшанським

Максим ОльшанськийМаксим Ольшанський, директор приватного виробничо-комерційного підприємства «Фірма Атріум»

1. Які переваги надає автоматизація для власників житлової нерухомості (квартири, котеджі, багатоповерхові будинки) та для муніципальних господарств?

Необхідно розуміти, що для власника квартири або котеджу автоматизація в першу чергу – це комфорт та зручність, а для власника нерухомості – це можливість постійного контролю та управління. 

Людина чи сім'я, які проживають у квартирі (котеджі) завжди бажають мати приємні, комфортні умови та, звичайно ж, платити за це якнайменше, тобто мінімізувати витрати. Саме це основне призначення та найголовніша перевага автоматизації для даного рівня користувачів. 

Дещо інші пріоритети та вимоги до автоматизації у власників нерухомості (багатоповерхових будівель, муніципальних господарств). У цьому випадку власників цікавить постійний контроль за споживанням ресурсів та працездатністю інженерних систем, а також своєчасна та точна діагностика аварій.

Ну і завжди потрібна можливість управління роботою інженерних систем (наприклад, припинити постачання тепла, відключити електроенергію тощо). Важливою перевагою автоматизації є скорочення витрат на службу експлуатації, скорочення впливу людського фактору.

2. Яким вимогам має відповідати інтелектуальне житло? 

Чи достатньо опрацьовано в Україні нормативну базу з автоматизації та диспетчеризації будівель?

Національний стандарт України ДСТУН Б В.2.5 -37:2008 досить певно передбачає всі вимоги до автоматизації житла. Проблема у впровадженні цих стандартів у будівництві.

3. Як би ви охарактеризували ситуацію, що склалася у різних сегментах в Україні з інтелектуалізацією житла?

Початковий етап розвитку. 

Вже є приклади успішного впровадження, вже не потрібно доводити необхідність та переваги, вже можна показати інвесторам об'єкти, де протягом кількох років усе добре працює. Але коли просто викуповувалися квадратні метри, до інтелектуалізації житла підходили з погляду мінімальної необхідності.

4. Що необхідно зробити, щоб використання автоматизованих систем стало необхідністю?

Автоматизація інженерних систем вже сьогодні потребує.

Навряд чи навіть найпростіша припливна система чи насосна установка може працювати без автоматики. 

Питання у рівні автоматизації житла. І робити тут нічого не треба. Коли ринок житла набуде цивілізованого вигляду – всі зрозуміють різницю між класами «економ», «бізнес» та «еліт», коли «золотими» квадратні метри будуть не лише через вид з вікна, але за іншими критеріям комфортності, тоді потреба інтелектуалізації житла буде затребувана

Мені дуже імпонує підхід будівельної компанії "Т.М.М.". Компанія будує, продає та експлуатує нерухомість. Відмінною рисою їх проектів перед іншими житловими комплексами є пропозиція майбутнім мешканцям вибору рівня автоматизації кожної окремої квартири.

<< Назад